Rozvod 2

Autor: Akim Nalsky | 28.4.2006 o 1:18 | Karma článku: 6,87 | Prečítané:  2500x

Niki, to ráno si pamätám, ale nevedel som, že si sa zobudila a dívala si sa na mňa. Asi pol hodinu pred tým som stál nad tvojou postelou a díval sa ako spíš.

Dokonca mi v hlave bežal dialóg, vlastne skôr monológ mojich slov, ktoré ti poviem, keď otvoríš oči. Chcel som ťa zobudiť. Asi sme obaja chceli spraviť veľa vecí, ale neurobili sme. Asi sme mali.

Niekedy si premietam ten rozhovor. Mala si pravdu. A ja tiež. Ale tiež si uvedomujem, že to rozhodnutie mať alebo nemať dieťa som vlastne spravil ja a hneď vtedy, ako si mi to oznámila. Zodpovednosť je na mne, tebe ostal smútok a nám tá stena medzi nami, ktorú spomínaš.

Stále si myslím, že to bolo správne rozhodnutie, na danú situáciu, v ktorej sme obaja boli a čas a miesto, kde sme práve žili. Nikdy si nemala ilúzie o tom, prečo sa máme tak celkom fajn a tiež si nikdy nepovedala ani slovo, keď v noci pípol telefón a ja som odišiel.

Odlišovali sme sa od sveta, ktorý bol podobný tebe a od toho môjho. Nebolo to štastne vymyslené, ale nejaké to bolo. Teraz... no možno by si povedala tragikomické.
V ten deň toho bolo príliš. Prebdená noc, plač veľa slov a veľa ticha. Ráno u lekára, naspäť ťa viezol taxík, ja som musel preč s tými, čo nás doviezli.

Našiel som ťa podvečer, na posteli s ihlou v ruke, po rokoch, už ani neviem koľkých si to mala znovu. Vnímala si aj nevnímala. Musel som odísť. Zase. Odchádzal som vždy, keď som nemal.

A potom som s tebou žil ešte dva roky a potom som odišiel. Prežili sme pár rokov a zažili viac, ako len za tých pár rokov. Čítam si tvoj denník tiež, tak ako ty môj. Žiješ úplne iný život. Ja žijem ten svoj, ale niekde inde. Pamätáš si môjho starého otca? On to predpovedal. Povedal mi, že tak ako jeho rodičia s ním ušli z Ruska, tak ja odídem tiež niekam do sveta.

A rozvod? O tom nemusíme diskutovať, mali sme to spraviť dávno. Časť mailu si nechala na svojej stránke, túto časť nechám aj ja. Ostatné ti pošlem v ďalšom maili.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prirovnávajú ho k Procházkovi. Končí Galko v politike?

Odídenci zo SaS pomohli otvoriť schôdzu.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Ficovi chutí bezmocnosť

Prečo sa predseda Smeru hnevá na Bugára.


Už ste čítali?